Aktualności 2016

AKADEMIA HIP HOPU KULTURA PODWÓRKA

Zapraszamy młodzież na darmowe warsztaty z zakresu beatmakingu, liryki, breakdance'a, dj'ingu oraz graffiti połączonych z treningiem kompetencji społecznych. Więcej informacji na Akademia Hip Hopu Kultura Podwórka


„KULTURA PODWÓRKA” WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2016

Projekt edukacji kulturowej, skierowany do młodzieży w wieku 15-18 lat, oparty na kulturze hip hopowej, podczas którego Stowarzyszenie Zajawka zrealizowało warsztaty z zakresu beatmakingu, liryki, brakdance'a, dj'ingu oraz graffiti połączonych z treningiem kompetencji społecznych. Dzięki aktywności, kreatywności oraz umiejętnościom uczestników postał kawałek hip-hopowy, podkład muzyczny, układ choreograficzny oraz graffiti. W realizację zajęć zaangażowani byli również artyści oraz aktywiści krakowskiej kultury hip-hopowej, w gronie których znaleźli się Grem, Hakim, Ryvin, Hmjeló, Noude, Eskel, Dj Plash, Dj Szyman Selekta oraz Mc Robak. W działaniach aktywnie wspierali nas: Studio Hebanowe Woski, Klub 303, Program Aktywności lokalnej „Złota Jesień”, Rada Dzielnicy XIV Czyżyny, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Krakowie.

Projekt „Kultura Podwórka” realizowany był w ramach projektu Synapsy, organizatorem którego był Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018.

NOWA HUTA HIP HOP WEEK 2016

Cykliczne wydarzenie prowadzone przez Stowarzyszenie „Zajawka” oraz ARTzonę, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida przy wsparciu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Hip Hop Week to siedem dni otwartych warsztatów teoretycznych i praktycznych dla dzieci i młodzieży, związanych z tematyką kultury hip-hopowej. W 2016 roku uczestnicy mieli okazję brać udział w warsztatach z animacji filmowej, tworzenia bitów, breakdance'a oraz graffiti. Projekt został zakończony muzycznym świętowaniem, jam session w klimacie hip-hop, w którym wzięli udział lokalni artyści.

NOWOHUCKIE E-KULINARIA (ASOS 2016)

Projekt „Nowohuckie e-kulinaria” to szereg działań skierowanych do osób starszych po 60. roku życia. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa oraz zmniejszenie poziomu wykluczenia cyfrowego seniorów poprzez włączenia ich w działania kreatywne z wykorzystaniem nowych technologii. Seniorzy razem z młodzieżą uczestniczą w warsztatach tematycznych: foto i video, komputerowych oraz kulinarnych. Odbędą się również spotkania z dietetykiem, a efektem wspólnej edukacji będzie blog kulinarno-społecznościowy redagowany przez seniorów.


  • kulinaria
  • seniorzy
  • dietetyk
  • foto
  • wideo


PS. Blog kulinarny jest prowadzony pod adresem: nowohuckiekulinaria.blogspot.com.

 

DZIEŃ DZIECKA Z ZAJAWKĄ

(2016)

W pięknym otoczeniu zieleni i kwiatów mieliśmy przyjemność poprowadzić animacje dla dzieci z okazji ich święta! Tematem przewodnim były gry podwórkowe, nauka puszczania baniek mydlanych, rysowania oraz to, co dzieci lubią najbardziej, czyli malowanie twarzy ;) Wydarzenie uświetniły pokazy Straży Pożarnej i góra słodkości — spadająca dosłownie prosto z nieba (z paralotni). Takie inicjatywy są zawsze udane i motywujące, bo dzieci odpłaciły się nam pięknymi, bezcennymi uśmiechami na twarzach.
  • zajawka
  • dziecko
  • animacja
  • edukacja
  • rodzinny ogród działkowy

POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY

25 lutego 2016 r.

Kochani, potrzebujemy Waszej pomocy! Pragniemy wygrać konkurs „Społecznik 2.0”, by móc stworzyć piękny „zielony ogród” na terenie Krakowa. Jeśli jesteście takiego samego zdania jak my, że zielonych zakątków nigdy za wiele — oddajcie głos na nasz projekt — zajmie Wam to tylko 2 minutki. ;)

JAK ZAGŁOSOWAĆ

• wejdź w link: http://spolecznik20.pl
• zaloguj się (w prawym górnym roku) — opcja logowania się przez fb zajmuje 15 sekund — polecamy! :)
• na stronie głównej najedź myszką na tekst „Spółdzielnia Pomysłów” i kliknij opcję „Przeglądaj Projekty”
• w wyszukiwarce projektów wystarczy wpisać „Zielona Zajawka” i wejść w projekt
• oddaj głos (niebieskie tło)
DZIĘKUJEMY!WIĘCEJ O OGRODZIE

Po uzyskaniu „odpowiedniej ilości głosów” Stowarzyszenie „Zajawka” wraz z mieszkańcami Krakowa, będą mogli przystapić do realizacji współnie stworzonego projektu ogrodu. Ma to być miejsce dostępne dla wszystkich (publiczne). Celem jest zagospodarowanie wolnej przestrzeni i stworzenie na niej miejsca służacego rekreacji i odpoczynkowi. W planach jest stworzenie na terenie ogrodu „żywej” altanki oraz ławek. Ozdobienie ogrodu wieloma gatunkami kwiatów, krzewów, stworzenie miejsca piknikowego oraz strefy przyjaznej zwierzętom (karmniki). Zielona przestrzeń, która ma dać oddech miastu, a mieszkańcom pozwolić się zatrzymać i zrelaksować w otoczeniu natury.

Wraz z powstaniem ogrodu odbędą się warsztaty ogrodnicze, artstyczne, architektury przestrzeni, ziołolecznictwa oraz panele dyskusyjne na temat m.in. ekologii.


Zdjęcia z naszych imprez

HHWEEK 2014

HHWEEK 2014

HHWEEK 2014

HHWEEK 2014

WARSZTATY W DRWINI

WARSZTATY W DRWINI

WARSZTATY W DRWINI

ASSOS 2014